Medienos rūšys

Kaip žinia, skirtingos medienos rūšys pasižymi ir skirtinga kaina. Dėl šios priežasties kiekvienas žmogus, kuris turi jam priklausantį mišką ir ketina jį parduoti, visų pirma turėtų įvertinti, koks yra jo miškas ir kokie medžiai jame yra vyraujantys. Nuo to labai tiesiogiai priklausys ir miško kaina. Trumpiau tariant, miškus perkantys specialistai atsižvelgia į taip vadinamą miško rūšį (t.y. kokie medžiai auga konkrečiame miške). Pavyzdžiui, galbūt jūsų miškas yra lapuočių? O gal jame yra daugiausiai spygliuočių? Nepriskirtumėte jo nei vienam iš pastarųjų ir manote, kad jis yra mišrus? Kaip bebūtų, medienos kainos rinkoje labai skiriasi, todėl nemanykite, kad už lapuočius ir spygliuočius galima gauti lygiai tiek pat. Kaip matote, norint nustatyti miško kainą, reikia turėti atitinkamų žinių. Kita vertus, skirtingos medienos rūšys nėra vieninteliai veiksniai, kurie nulemia miško kainą.

Be abejo, nereikėtų suprasti klaidingai, vien tai, kad nustatysite, kokie medžiai vyrauja jūsų turimame miške, dar nereikš, kad gausite būtent tiek, kiek yra nustatyta rinkos. Labai svarbu yra ir tai, kokia yra medienos būklė, jos amžius ir kt. Yra daugybė skirtingų veiksnių, nulemiančių medienos kainą. Tuo tarpu, jei kalbėtume apie miško kainos vertinimą, taip pat reikėtų paminėti, kad miškų supirkėjai visuomet daug dėmesio skiria ir konkrečiai vietai, kurioje yra miškas, privažiavimui prie miško, miško amžiui, miške augančių medžių tankumui ir kt. Todėl jei jūs norite iš anksto kuo tiksliau numatyti, kokios kainos parduodant savo mišką galėtumėte tikėtis iš miškų supirkėjų, turėtumėte atlikti išsamią informacijos paiešką, kol galiausiai būtumėte pakankamai apsišvietę šioje srityje ir atsižvelgdami į konkrečius veiksnius, galėtumėte numatyti kainą.

Bet kuriuo atveju, kai kalbame apie miško pardavimą, turėtume kalbėti ir apie miškų supirkėjų pasirinkimą. Kaip ir bet kurioje kitoje rinkoje, pastarojoje taip pat yra labai daug skirtingų dalyvių, kurie siūlo miškų supirkimo paslaugą. Tai reiškia, kad pasinaudoję internetu jūs neabejotinai susidursite su labai dideliu pirkėjų asortimentu. Norint gauti palankiausią kainą, turėtumėte su jais susisiekti ir palyginti gautus pasiūlymus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *