Kaip yra parduodamas miškas?

Miško pardavimo procesas

Miško pardavimas – atsakingas žingsnis. Nepriklauso nuo miško pardavimo formos ir kanalo, kuriuo šis sandoris yra atliekamas, yra keletas esminių dalykų, kuriuos kiekvienas miško pardavėjas privalo žinoti, norėdamas parduoti mišką be didesnių problemų.

Visų pirmiausia miško savininkas turi žinoti savo miško sklypo kadastrinį numerį, kuris yra išduodamas Registrų Centre. Jis bus reikalingas identifikuojant jūsų nuosavybę.

Tuomet yra svarbu įsivertinti miško kainą. Ji priklauso nuo daugybės faktorių: miško ploto, miško amžiaus, vyraujančios medienos rūšies ir daug kitų unikalių faktorių. Tiksliausią miško vertę ir jo rinkos kaina gali nustatyti tik patyrę miškininkai-specialistai, kurie puikiai išmano visus miško vertę lemiančius faktorius ir jų įtaką galutinei miško kainai. Tačiau tokių specialistų paslaugos kainuoja ir užima laiko, todėl dauguma miško pardavėjų renkasi kitą kelią – bandymą surasti apytikslę miško rinkos kainą. Tą padaryti yra pakankamai nesudėtinga. Jums tereikia susirasti skelbimus, kuriuos yra parduodami panašių charakteristikų miškai ir tiesiog pasižiūrėti kokios yra apytikslės vyraujančios tokių miškų kainos už kurias jie yra parduodami. Tą lengviausia padaryti apsilankant populiariausiuose skelbimų portaluose, kuriuose yra dedami miškų pardavimo ar pirkimo skelbimai. Pavyzdžiui, galima apsilankyti specializuotuose tokių skelbimų puslapiuose: https://miskoaukcionas.lt ar https://forest.lt/.

Įsivertinę savo miško vertę ir nusistatę norimą kainą, turite susirasti pirkėją. Seniausias būdas yra yra pasinaudoti skelbimų portalais, kuriuose galite surasti skelbimus tų, kurie nori nusipirkti mišką arba įdėti savo skelbimą. Tačiau yra kur kas paprastesnis būdas: pasinaudoti mūsų paslaugomis ir pateikti savo skelbimą visiems patikimiausiems miškų supirkėjams iš karto ir visiškai nemokamai. Jums tereikia pateikti visą reikalingą informaciją apie savo mišką, o mes savo ruožtu šią informaciją saugiai perduosime patikimiausiems miškų supirkėjams. Po to jums tereiks sulaukti supirkėjų pasiūlymų ir išsirinkti geriausią iš jų.

Po to – tik formalumai. Jums tereikės sudaryti standartinę miško pirkimo-pardavimo sutartį ir kartu su miško pirkėju nuvykti pas notarą ją patvirtinti. Po notaro parašo ir antspaudo uždėjimo ant šios sutarties, sandoris bus laikomas įvykusiu.

Tačiau svarbu žinoti ir dar vieną detalę: nusprendus parduoti savo mišką, jūs privalote informuoti Nacionalinę žemės tarybą, be kurios žinios ir leidimo jūs miško parduoti negalėsite. Jums informavus tarnybą apie savo ketinimą parduoti mišką, pastaroji susisieks su gretimų miško sklypų savininkais ir jūsų mišką nupirkti pasiūlys jiems. Būtent jie turės pirmenybę įsigyti jūsų mišką ir tik jiems atsisakius arba nepateikus atsakymo per 15 darbo dienų jūs galėsite parduoti mišką kitoms šalims.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *