Nuo ko priklauso miško kaina?

Nuo ko priklauso miško kaina?

Norint parduoti mišką neužtenka viso labo sukurti skelbimą internete. Tiksliau tariant, tiesiog parduoti mišką nėra sudėtinga, bet norint jį parduoti brangiai arba bent jau už jam priklausančią kainą reikia šį bei tą išmanyti apie miškų pardavimą ir jų kainų nustatymą. Būtent apie pastarąjį faktorių ir norime pakalbėti šiame straipsnyje.

Akivaizdžiausia, kad esminis kriterijus miško kainai nustatyti yra užimamas miško plotas. Ceteris paribus (išlaikant kitus faktorius nekintančiais) didesnis miško plotas reiškia didesnę miško kainą.

Kaina taip pat tiesiogiai koreliuoja su miško amžiumi: kuo senesnis miškas, tuo didesnė jo kaina. Apytiksliai galima pasakyti, kad vienas miško hektaras yra tolygus vieneriems metams miško amžiaus.

Taip pat svarbu ar miškas buvo kirstas ir retintas. Miško kirtimo atveju yra svarbu kokia jo dalis buvo iškirsta. Tiek miško kirtimas, tiek jo retinimas tiesiogiai įtakoja miško kainą: kuo didesnė jo dalis buvo iškirsta ir kuo labiau jis buvo išretintas, tuo mažesnė miško vertė.

Didelę reikšmę miško kainai turi ir miške vyraujanti medienos rūšis. Vėlgi vertinant apytiksliai, skirtingų medienos rūšių vieno hektaro ir 50 metų senumo nekirsto ir neretinto miško kaina atrodytų taip:

  • Pušis – 2550 eurų;
  • Eglė – 3157 eurai;
  • Beržas – 2834 eurai;
  • Baltalksnis – 1020 eurų;
  • Juodalksnis – 1417 eurų;
  • Drebulė – 1275 eurai;
  • Ąžuolas – 3188 eurai;
  • Mišrus – 3036 eurai.

Tai yra svarbiausi miško vertinimo kriterijai pagal kuriuos galima labai apytiksliai nustatyti jūsų miško kainą. Tačiau yra daugybė kitų faktorių, kurie nulemia konkretaus miško kainą ir kuriuos įvertinti gali tik profesionalus miškininkas.

Vienaip ar kitaip, lengviausia sužinoti tikslesnę jūsų miško kainą yra tiesiog pasinaudoti Maba Forest paslaugomis. Mūsų puslapio formoje jūs tiesiog suvedate pagrindinę informaciją, kuri reikalinga norint tinkamai įvertinti mišką ir jo vertę, o mes savo ruožtu pateikiame šią informaciją patikimiausioms Lietuvos miškininkystės įmonėms, kurios užsiima miškų supirkinėjimų. Tokiu būdu jums nereikia vargintis ir dėlioti skelbimus skirtinguose internetiniuose portaluose bei mokėti už tai pinigus (Maba Forest paslaugos yra visiškai nemokamos!), nes vos vienu mygtuko paspaudimu jūsų žinutę apie parduodamą mišką pasieks visus suinteresuotus asmenis ir įmones.

Tačiau jei dėl kokių nors priežasčių nenorite ar negalite pasinaudoti mūsų paslaugomis, tuomet galite paprasčiausiai palyginti savo miško vertę su šiuo metu parduodamais ar neseniai parduotais panašių atributų miškais. Tam tereikia susirasti bent keletą skelbimų internete ir palyginti kokiomis kainomis jie yra parduodami. Taip išvengsite išlaidų profesionaliems miškininkams-miškų vertintojams ir galėsite susidaryti bendrą vaizdą apie savo turimo miško vertę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *